еМагазин

Tag : лажен

Македонија ТОП СТОРИИ

Лажниот лекар од Вевчани ќе одговара за три дела

Редакција
Јавното обвинителство Скопје соопшти дека Основното јавно обвинителство Струга, постапувајќи по поднесена кривична пријава, оформи предмет против едно лице кое е пријавено за кривичните дела...
Македонија ТОП СТОРИИ

Лажен оџа од Кочани, кој требал да „лекува“ девојче од црни магии, два пати ја силувал во стан во Гостивар

Редакција
Основното јавно обвинителство – Гостивар донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за продолжено кривично дело „полов напад врз дете кое не наполнило...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Сопругата на Пендаровски искористена за крадење на податоци од граѓани на Фејсбук

Редакција
За крадење на податоци од граѓани на Фејсбук е злоупотребена првата дама, Елизабета Ѓоргиевска, сопругата на претседателот Стево Пендаровски. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Првата дама се огласи...