еМагазин

Tag : лекари

Македонија ТОП СТОРИИ

Вкупно од Ковид-19 во Македонија заболеле 566 здравствени работници, оздравеле 349

Редакција
Според податоците на Институтот за јавно здравје (ИЈЗ), заклучно со 5 јуни во Македонија досега од Ковид-19 заболеле вкупно 566 здравствени работници. “Од случаите кои...
Македонија

Лекарската комора го осуди инцидентот во ГОБ „8 Септември“: Лекарите заслужуваат поддршка, не закани

Редакција
Лекарската комора најостро го осуди најновиот инцидент во ЈЗУ ГОБ „8 Септември ” – Скопје во кој, вчера во вечерните часови, роднини на почината 60-годишна...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Срам да ви е! Кај што не лечат со последни сили, па и ќе ги напаѓате лекарите

Редакција
Шест лица синоќа беа приведени во полициската станица Гази Баба поради инцидент во Градската општа болница „8 Септември“ во Скопје, која е КОВИД центар. Како...
Македонија

Воено-медицински персонал и пулмолози ќе им помагаат на епидемиолозите и инфектолозите

Редакција
Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека воено-медицински персонал ќе им помага на епидемиолозите на терен. Тој додаде дека четири екипи на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Со Ковид-19 заболени вкупно 338 здравствени работници во Македонија, излекувани 249

Редакција
Според податоци на Институтот за јавно здравје, заклучно со 9. јуни, регистрирани се вкупно 338 заболени здравствени работници во текот на епидемијата, од кои 249...
Македонија

(Видео) Филипче: Лекарите се грижат за нас, да им даваме точни информации

Редакција
Министерот за здравство Венко Филипче преку видео објава на Фејсбук апелира граѓаните да им даваат точни информации на лекарите. „Лекарите се тука да се грижат...
Македонија

Заболени со корона вирусот и 11 здравствени работници од ГОБ „8 Септември“

Редакција
Министерот за здравство, Венко Филипче на денешната прес-конференција соопшти дека меѓу заболените има и 11 здравствени работници од ГОБ „8 Септември“, каде се хоспитализираат заболени...
Македонија ТОП СТОРИИ

Уште само 21 здравствен работник во Македонија заболен од корона вирусот

Редакција
Според податоците на Институтот за јавно здравје (ИЈЗ), кои еМагазин секојдневно ги пренесува, во Македонија оздравени се 240 здравствени работници, заклучно со податоците до 27.мај,...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Колкави се платите на медицинските сестри, специјалистите и лекарите во јавното здравство

Редакција
Министерот за здравство Венко Филипче на неговиот фејсбук-профил ги објави платите на здравствените работници. „Изминатите години силно инвестиравме во нашиот кадар. Токму здравствените работници се...
Македонија ТОП СТОРИИ

Вкупно 259 здравствени работници во Македонија заразени со корона вирусот, оздравени 238

Редакција
Според податоците на Институтот за јавно здравје (ИЈЗ), кои еМагазин секојдневно ги пренесува, во Македонија оздравени се 238 здравствени работници, заклучно со податоците до 24.мај,...