еМагазин

Tag : лице

Локално ТОП СТОРИИ

Повозрасно лице загина во село Псача од пожар на отворено

Редакција
Регионалниот Центар за управување со кризи (ЦУК) Куманово информираше дека пожарникарите од Територијалната противпожарна единица од Ранковце пронашле настрадано повозрасно лице при гаснењето на пожар...
Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Мечка нападна човек кај Македонски Брод, го спасиле ловџии кои случајно биле во близина

Редакција
Во текот на вчерашниот ден помеѓу с. Пласница и Ораоец, општина Македонски Брод, мечка нападнала возрасен човек, информираат од Центарот за управување со кризи (ЦУК)....
Македонија ТОП СТОРИИ

ФРОНТЕКС и македонската полиција пронајдоа момче од Франција, кое во неговата земја е пријавено за исчезнато

Редакција
Лицето С.И. (21) од Франција, кое во неговата земја е пријавено за исчезнато, го пронашле полициски службеници од РЦ за ГР Југ- ПС за ГП...
Локално ТОП СТОРИИ

35-годишниот маж кој изгоре во стан во Хром бил убиен

Редакција
По извршена обдукација, утврдени се траги на насилство и насилна смрт, како последица на убоди од остар предмет врз И.Ј. (35) од Скопје, кој вчера...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Продолжува потрагата по 30-годишниот маж во браната Глажња

Редакција
Продолжува потрагата по исчезнатото лице од липковското село Никуштак во езерото Глажња, информираа денеска надлежните. Пет тимови нуркачи ги пребаруваат водите на езерото, информираше директорот...
Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Делчевец со телесен инвалидитет заработил паркинг казна во Скопје и покрај уредно платено паркирање

Редакција
Лице со телесен инвалидитет од Делчево и покрај уредно платен билет за паркинг пред клиника во Скопје, добил блокатор на возилото и платил казна. Родител...
Македонија

Условна казна затвор за лицето кое ја нападна екипата на телевизијата 24

Редакција
Телевизијата 24 пренесе дека Милчо Пенов, кој физички и вербално ја нападна екипата на телевизијата додека таа снимаше инсерти пред куќата во која е пријавено...
Локално ТОП СТОРИИ

Спасено лице кое скокнало кај Камени мост во Вардар

Редакција
Од скалите под Камени мост машко лице утрово скокнало во реката Вардар, а по преземените мерки е извадено живо, информираат од Министерството за внатрешни работи....
Локално ТОП СТОРИИ

Продолжува потрагата по лицето што скокна во Вардар

Редакција
Центарот за управување со кризи (ЦУК) информира дека продолжува потрагата по лицето што вчера скокна во реката Вардар. – По направената координација од страна на...
Локално ТОП СТОРИИ

Маж утрово се фрли во Вардар, лошите временски услови ја прекинаа потрагата

Редакција
Тимот нуркачи на МВР од Специјалната антитерористичка единица Тигар, поради временските услови попладнево ја прекина потрагата по лицето кое утрово скокна во водите на реката...