еМагазин

Tag : лидерска

Македонија

Тачи: На земјата и се потребни фер и демократски избори

Редакција
Се договориме на 12 април да имаме избори, изјави лидерот на ДПА, Мендух Тачи по лидерската средба што се одржа вечерва во вилата „Водно“ на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Мицкоски: Заев дојде со план да не се постигне договор за да си го заштити криминалот

Редакција
Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христија Мицкоски денеска го обвини премиерот Зоран Заев дека на синоќешната лидерска средба дошол со план за да не се постигне...
Македонија ТОП СТОРИИ

Заев и Мицкоски се договорија да не се договорат, судбината на СЈО останува да виси

Редакција
Лидерската средба помеѓу лидерот на СДСМ и премиер, Зоран Заев и претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, која траеше повеќе од седум часа, заврши без...
Македонија

Ќе има ли и предвремени избори: Заев и Мицкоски на лидерска денска ќе бараат решение за СЈО

Редакција
Решение за Законот за јавно обвинителство, со кој се регулира и судбината на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) денеска ќе се обидат да најдат премиерот и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Мицкоски го одби Заев, не гледа потреба да присуствува на лидерската средба во петок

Редакција
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска соопшти дека не ја гледа потребата да присуствува на лидерската средба на која повика премиерот и лидер на СДСМ,...
Македонија

Мицкоски на лидерската со Заев ќе го отвори прашањето за предвремени избори

Редакција
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски најави дека на утрешната лидерска средба со Зоран Заев повторно ќе го отвори прашањето за предвремени парламентарни избори. Тој потсети...