еМагазин

Tag : лидерска

Македонија ТОП СТОРИИ

Мицкоски: Заев дојде со план да не се постигне договор за да си го заштити криминалот

Редакција
Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христија Мицкоски денеска го обвини премиерот Зоран Заев дека на синоќешната лидерска средба дошол со план за да не се постигне
Македонија ТОП СТОРИИ

Заев и Мицкоски се договорија да не се договорат, судбината на СЈО останува да виси

Редакција
Лидерската средба помеѓу лидерот на СДСМ и премиер, Зоран Заев и претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, која траеше повеќе од седум часа, заврши без
Македонија

Ќе има ли и предвремени избори: Заев и Мицкоски на лидерска денска ќе бараат решение за СЈО

Редакција
Решение за Законот за јавно обвинителство, со кој се регулира и судбината на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) денеска ќе се обидат да најдат премиерот и
Македонија ТОП СТОРИИ

Мицкоски го одби Заев, не гледа потреба да присуствува на лидерската средба во петок

Редакција
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска соопшти дека не ја гледа потребата да присуствува на лидерската средба на која повика премиерот и лидер на СДСМ,
Македонија

Мицкоски на лидерската со Заев ќе го отвори прашањето за предвремени избори

Редакција
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски најави дека на утрешната лидерска средба со Зоран Заев повторно ќе го отвори прашањето за предвремени парламентарни избори. Тој потсети