еМагазин

Tag : лондон

Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Со кој сѐ се сретна досега Мицкоски на Самитот на Европската политичка заедница во Лондон

Редакција
Македонскиот премиер Христијан Мицкоски во рамки на Самитот на Европската политичка заедница, кој започна вчера во Лондон, Велика Британија, имал повеќе средби, информираа од Владата....
Бизнис ТОП СТОРИИ

„ТУИ Ервејс“ не планира за наредната година да ги обнови сезонските летови од Лондон за Охрид

Редакција
Авиокомпанијата „ТУИ Ервејс“ со седиште во Велика Британија не планира да ги обнови сезонските летови меѓу Лондон „Гетвик“ и Охрид наредното лето. Истовремено од авиокомпанијата...
Бизнис

АТС Груп го привлече вниманието на посетителите на престижниот саем на одбранбената индустрија во Лондон DSEI 2023

Редакција
АТС Груп е еден од поголемите изложувачи на DSEI 2023, најзначајниот саем на одбранбената индустријата во Лондон, на кој присуствуваат повеќе од 50.000 посетители, кои...
Свет

Во Лондон прогласена вонредна состојба поради „омикрон“, нагло се зголеми бројот на заболени и хоспитализирани

Редакција
Градоначалникот на Лодон, Садик Кан прогласи вонредна состојба во градот, откако нагло се искачи бројката на хоспитализирани луѓе во главниот град на Велика Британија, со...
Свет ТОП СТОРИИ

Стотици деца биле сексуално злоупотребувани во домови во Лондон

Редакција
Неколку стотици деца биле изложени на „тешко сфатливи“ нивоа на злоупотреба и занемарување во текот на неколку децении, се наведува во Извештајот на британска независна...
Свет

(ВИДЕО) Поплави во Лондон, затворени осум метро станици

Редакција
Пороен дожд и грмотевици го погодија Лондон и предизвикаа поплави во делови на главниот град на Велика Британија, поради што беа затворени осум метро станици,...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Видео+Фото) Двајца струмичани со „Застава 101“ од 1974 извозеа од Струмица до Лондон

Редакција
Драган Крстев од струмичкото село Ангелци и неговиот братучед Љубиша Велиновиќ со „Застава 101“ од 1974 година извозеа од Струмица до Лондон, Велика Британија, пренесува...
Свет ТОП СТОРИИ

Во Лондон почина 13-годишно дете заразено со коронавирусот

Редакција
Во Лондон почина 13-годишно дете кое било позитивно на коронавирусот, соопшти болницата „Кингс колеџ хоспитал“. Весникот „Дејли мејл“ наведува дека Исмаил Мохамед Абдулвахаб од Лонодн...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Македонската убавица Сандра Цветкова за реномираниот магазин „Wedding ideas“ во Лондон

Редакција
Кога си во Лондон сите опции се во игра велат добрите познавачи на модата. Како дел од модната агенција „BMA Models“ е нашиот успешен модел...