еМагазин

Tag : Лото

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Над 1 милион евра е премијата на Лото 7 на Државна лотарија, највисока сума што може да се освои во земјава

Редакција
Над 1 милион евра или 62 милиони денари е премијата на Лото 7 на Државна лотарија, информираат од таму. Тоа е највисока сума што може...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Баба Доста од Кичево доби над 500 илјади евра на Лото 7

Редакција
Од Државна лотарија информираат дека Доста Андоноска е добитничката на најновата 7-ка на Лото 7, којашто беше постигната во 95 коло, со вредност од 32....
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Среќник на Лото доби 7-ка, вредна над 500.000 евра

Редакција
Државна лотарија известува дека во 95. коло од играта на среќа Лото 7, постигната е лото-премија во вредност од 32.921.304 денари (околу 535.000 евра). Извлекувањето...
Бизнис

Од коло 99 гарантираниот фонд за 7-ка ќе се зголеми на 10.000.000 денари, една лото-комбинација ќе изнесува 30 денари

Редакција
Државна лотарија ги известува играчите на играта на среќа Лото 7 дека со цел за побрзо полнење на фондот за добивката од прва категoрија и...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Бонус игра за online учесниците на Лото 7 и Џокер

Редакција
Државна лотарија со задоволство најавува нова сезона од играта за забава и добивки „Бонус online“, во вид на бонус игра за учесниците во игрите на...
БАШ НИ Е ЌЕФ

По 7-ка во Кочани, славиме и за Џокер во Крушево

Редакција
Во 11-то коло на Лото 7 се радувавме за 7-ка вредна 27.385.728 денари која „падна“ во Кочани. Наредното коло, 12-то, донесе ново изненадување. Овој пат,...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Во Кочани падна 7-ка во вредност од околу 440 илјади евра

Редакција
Државна лотарија со радост известува дека во 11. коло од играта на среќа лото 7, падна 7-ка лото-премија во вредност од 27.385.728 денари, (околу 440,000...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Голем интерес за учество во бонус играта на Државна лотарија „Играј online и заврти за бонус“

Редакција
Расте интересот за учество во новата игра за забава и добивки овојпат во вид на бонус игра за учесниците во игрите на среќа Лото 7...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Кој е среќниот млад пензионер од Визбегово, кој доби рекордна 7-ка

Редакција
Мите Велковски е млад пензионер, вреден, скромен и ведар човек, ги обожава своите четири внучиња и вели дека сè што прави, прави за нив. Во...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Сите детали за рекордната 7-ка на Лото 7 вредна 669.000 евра, која „падна“ во Визбегово

Редакција
Државна лотарија со радост известува дека во 50. коло од играта на среќа Лото 7, падна рекордна лото-премија во вредност од 41.163.771.60 денари, (околу 669.000...