еМагазин

Tag : макета

Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Превентивна активност на СВР Тетово: Макета на полицаец сo радар, ќе ги „заплашува“ возачите во тетовско

Редакција
Секторот за внатрешни работи Тетово-Полициска станица за безбедност на патниот сообраќај Тетово стартуваше со пилот-активност, чија цел е превентивно да се влијае за поголем сообраќаен...
Македонија

Влада: Палењето знамиња на држави и макети од Заев и Шекеринска не е патриотизам

Редакција
Владата денеска најостро го осуди инцидетот што се случи пред Конзулатот на Македонија во Мелбурн. -Владата на Република Северна Македонија најостро го осудува вандалското и...
Македонија

(ВИДЕО) Македонски иселеници пред козулатот во Мелбурн запалија грчко, бугарско и албанско знаме и макети од Заев и Шекеринска

Редакција
Македонски иселеници вчера, на Денот на независноста, се собраа пред македонскиот конзулат во Мелбурн, Австралија, каде запалија грчко, бугарско и албанско знаме и картонска макета...