еМагазин

Tag : Максим Димитриевски

Бизнис ТОП СТОРИИ

Колку пари собрал Максим Димитриевски за претседателската кампања

Редакција
Максим Димитриевски, кандидатот за претседател на Македонија на ЗНАМ, има приходи за претседателската кампња од најмалку 121 илјади евра, покажуваат дватата извештаи кои ги доставил...
Македонија ТОП СТОРИИ

Максим Димитриевски трет на претседателските избори во македонскиот блок

Редакција
Лидерот на ЗНАМ – За наша Македонија и градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски според официјални податоци на Државната изборна комисија (ДИК) од над 99% обработени...
Македонија ТОП СТОРИИ

На Максим Димитриевски ќе му се суди две дена пред стартот на изборната кампања

Редакција
Два дена пред стартот на изборната кампања за избор на претседател на Македонија, односно на 2. април, треба да започне судењето за градоначалникот на Куманово,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Пред избори обвинение за Максим Димитриевски, тој обвини дека власта мотира случај против него

Редакција
Пред престојните парламентарни и претседателски избори, кумановското Основно јавно обвинителство (ОЈО) поднесе обвинение за градоначалникот на Општина Куманово, Максим Димитриевски, кој е кандидат за претседател...
Македонија ТОП СТОРИИ

Максим Димитриевски трет кандидат кој собра 10.000 потписи за претседателска кандидатура

Редакција
Градоначалникот на Општина Куманово и претседател на ЗНАМ – За наша Македонија, Максим Димитриевски е третиот кандидат за претседател на Македонија, кој ги собра потребните...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Максим Димитриевски, кандидат за претседател на државата на ЗНАМ

Редакција
Максим Димитриевски, градоначалник на Куманово и претседател на ЗНАМ – За наша Македонија, е кандидат за претседател на Македонија на партијата. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Кој е...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Максим Димитриевски, кандидат за претседател на Македонија на ЗНАМ

Редакција
Градоначалникот на Куманово и претседател на ЗНАМ – За наша Македонија, Максим Димитриевски, е кандидат за претседател на партијата. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Максим Димитриевски, кандидат на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Максим Димитриевски, кандидат на ЗНАМ за претседател на Македонија

Редакција
Градоначалникот на Куманово и претседател на ЗНАМ – За Наша Македонија, Максим Димитриевски е кандидат за претседател на Македонија на партијата, информираа од таму денеска....
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Димитриевски избран за претседател на ЗНАМ, кој влезе во Извршниот одбор на новата партија

Редакција
Актуелниот градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски е избран за претседател на новата партија Движење ЗНАМ – За Наша Македонија. За членови на претседателството на партијата...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Максим Димитриевски, кој го формираше „Движењето за наша Македонија – ЗНАМ“

Редакција
Актуелниот градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски.го формираше „Движењето за наша Македонија – ЗНАМ“. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Партијата „ЗНАМ“ на Димитриевски за неколку часа ги собра потписите...