еМагазин

Tag : market

Локално

Пријавила физички напад од вработен во скопски маркет

Редакција
На 04.12.2019 во 18.00 часот во СВР Скопје, И.А.(33) од Скопје пријавила дека околу 17.30 часот пред маркет во Скопје, поради претходно недоразбирање, била физички...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Имајте пријател во секој Рептил

Редакција
Со квалитетна услуга и амбиент на прво место, повеќе од две децении, на 15 локации во нашиот град го имаме најдобриот избор на се’. Рептил...
Бизнис

Шест години во континуитет, компанијата dm drogerie markt со двоцифрен развој на прометот

Редакција
Со остварен промет од повеќе од 919 милиони денари што претставува раст од 28,2 отсто, компанијата dm drogerie markt во Северна Македонија имаше успешна деловна...
Локално

Двајца го тепале пред маркет на улица „Салвадор Аљенде“

Никола Осило
На 30.09.2019 во 09.00 часот во СВР Скопје, П.Г.(35) од с.Инџиково, скопско, пријавил дека на 28.09.2019 околу 02.20 часот пред маркет на ул.„Салвадор Аљенде“ бил...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Голема забава со попусти и изненадувања за отворањето на новото Веро и Џамбо во Тетово

Редакција
Со многу забавни активности за најмладите и со специјални попусти и подароци за потрошувачите, компанијата „Веропулос“ в понеделник (26 август) ќе го одбележи отворањето на...
Локално

Му нанел повреда со нож по расправија пред маркет

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против Т.М.(69) од село Долно Строгомиште ,кичевско поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Не чекајте ред: И од плажа може да го наполните фрижидерот со продукти

Редакција
Онлајн трговијата во земјава одлично се развива и станува се поразновидна, безбедна и речиси секојдневие на секој граѓанин. Потрошувачите веќе немаат потреба да го напуштат...
Локално

Скопјанец им се заканувал на вработени во маркет

Никола Осило
На 21.07.2019 година околу 12.45 часот на ул.„Радован Ковачевиќ“ во Скопје, полициски службеници го лишиле од слобода Ќ.Х.(46) од Скопје поради тоа што упатувал закани...
Локално

Пукале откако ограбиле маркет во Скопје

Никола Осило
На 30.01.2019 година во 20.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во маркет на улица „Козле“ две непознати лица извршиле разбојништво, информира МВР. Сторителите...
Локално

Драма во Расадник: Случајни минувачи спречиле грабеж во маркет

Никола Осило
На 24.01.2018 година околу 15.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во маркет до спортската сала „Расадник“ лицето В.П.(37) од Скопје земало неколку прехранбени...