еМагазин

Tag : Мексико

Македонија

Албан Малиќи назначен за почесен конзул на Мексико во Македонија

Редакција
Албан Малиќи е назначен за почесен конзул на Мексико со седиште во Скопје, соопштија вчера од Министерството за надворешни работи. Министерот за надворешни работи Бујар...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„На некој му е евтино во Мексико, на некој во Стокомак“: Твитер реакции за одморот на Рашковски

Редакција
Не престануваат реакциите на социјалните мрежи за одморот во Мексико на секретарот во Владата за мониторинг и подршка на институциите при реализација на владините програми,...
Македонија

Отидов на одмор со семејството во Мексико, оти е многу евтино, вели Рашковски за ТВ 24

Редакција
Секретарот во Владата за мониторинг и подршка на институциите при реализација на владините програми, Драги Рашковски за телевизијата 24 вели дека со семејството на одмор...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Рашковски на „тапет“ на Твитер за одморот во Мексико

Редакција
Поранешниот генерален секретар на Владата, а сега секретар за мониторинг и подршка на институциите при реализација на владините програми, Драги Рашковски, во време на пандемија...
Македонија

Рашковски потврди за Фокус дека е на одмор со семејството во Мексико

Редакција
Со семејството сум на годишен одмор во Мексико, нема место за сензација, вели во изјава за Фокус поранешниот генерален секретар на Владата, а сега секретар...
Свет ТОП СТОРИИ

Мексико ја легализира марихуаната за лична употреба

Редакција
Долниот дом на мексиканскиот Парламент одобри нацрт-законот за регулирање на потрошувачката, одгледувањето и трговијата со марихуана за лична употреба низ целата земја, кој Сенатот ќе...
Свет

Во 2020 година во Мексико се прогласени речиси 7.000 луѓе за исчезнати

Редакција
Речиси 7.000 Мексиканци се официјално прогласени за исчезнати во 2020 година, што е за 22 отсто повеќе од претходната година, изјави заменик-секретарот за човекови права...
Свет ТОП СТОРИИ

Нема да биде екстрадиран во САД: Мексико ќе му понуди азил на Асанж

Редакција
Мексико е подготвено да му понуди политички азил на Џулијан Асанж и со тоа да ја поддржи одлуката на британскиот судија да одбие екстрадиција на...
Забава

Пласидо Доминго хоспитализиран поради компликации од корона вирусот

Редакција
Еден од најпознатите светски оперски пејачи Пласидо Доминго кој е заразен од корона вирусот бил хоспитализиран во болница во Акапулко, Мексико откако му се влошила...
Свет

Крузер не смее да влезе во Сан Франциско, 20 лица пријавиле симптоми на коронавирусот

Редакција
На крузерот „Гранд принцес“, на кој претходно имало двајца патници заразени со новиот корона вирус, не му е дозволено да се врати во пристаништето во...