еМагазин

Tag : Мендух Тачи

Македонија

Тачи: ДПА е поблиску до коалиција со СДСМ, отколку со Беса и Алијансата за Албанците

Редакција
Претседателот на Демократската партија на Албанците (ДПА), Мендух Тачи порача дека повеќе е подготвен за разговор со СДСМ отколку со ВМРО ДПМНЕ. Неговата партија денеска...
Македонија

Имер Алиу ќе го предводи изборниот штаб на ДПА: Останува поддршката за Пендаровски

Редакција
Демократската партија на Албанците нема да ја повлече својата подршка за претседателскиот кандидат Стево Пендаровски на претстојните избори и покрај осудителната пресуда што за мене...
Македонија

Мијалков пристигна во судот, рочиштето за „Титаник 2“ продолжува

Редакција
Во Кривичниот суд почна рочиштето за предметот „Титаник 2“, откако обвинетиот поранешен директор на УБК Сашо Мијалков беше спроведен од затворот „Скопје“ каде што ја...
Македонија

Мендух Тачи имал сообраќајна несреќа на враќање од Тирана

Редакција
Плусинфо објави дека лидерот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи вчера попладне кога се враќал од посетата на Тирана, каде се сретнал со претседателот...