еМагазин

Tag : министерка

ЖИВОТ

(Фото) Разрешната министерка Мизрахи објави фотографија со ќерка и: „Срцето ни е во Македонија“

Редакција
Поранешната министерка за труд и социјална политика, Рашела Мизрахи, која деновиве беше топ тема на својот Фејсбук профил објави фотографија со нејзината ќерка Рина. „Моја...
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) „Јас сум горда Еврејка од Република Македонија“: Што кажа разрешената министерка Мизрахи во Собрание

Редакција
Кадарот на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи не е повеќе министерка за труд и социјална политика во техничката Влада. Таа по шест часа расправа, во раните утрински...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Која е разрешената министерка Рашела Мизрахи

Редакција
Докторката на науки по биохемија, Рашела Мизрахи не е повеќе министерка за труд и социјална политика во преодната влада. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (Фото) Мицкоски со заедничка...
Македонија ТОП СТОРИИ

Мизрахи не е повеќе министерка, пратениците ја разрешија пред зори

Редакција
Собранието во раните утрински часови со 62 гласа „за“ ја разреши министерката за труд и социјална политика, Рашела Мизрахи за која премиерот Оливер Спасовски достави...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Шекеринска приватно: Ако не бев политичар, ќе станев учителка

Редакција
Вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска за првпат отворено зборува за својот приватен живот и интереси. Таа во видеото, кое е дел од серијата...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

ПОРТРЕТ: Рашела Мизрахи, биохемичарката која стана министерка за труд и социјална политика

Редакција
Докторката на науки по биохемија, Рашела Мизрахи е новата министерка за труд и социјална политика во преодната влада. Какво образование има Мизрахи, докторирала на Универзитетот...