еМагазин

Tag : ММА

Бизнис ТОП СТОРИИ

Реакција на операторите: Обвинувањата на ММА за учество во „пиратство“ се неточни и тендециозни

Редакција
Здружението на информатичко-комуникациски технологии реагира на денешната прес-конференција на Македонската медиумска асоцијација на приватни национални телевизии (ММА) на која тие побараа од надлежните институции да ја...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Телма, Сител, Канал 5, Алфа и Алсат М се обединија во ММА Медиуми

Редакција
Централниот Регистар на Република Македонија по пријавата за упис на основање на Македонска Медиумска Асоцијација (ММА Медиуми) донесе решение со кое се одобрува пријавата. Сопственици...
Македонија

Телевизиите зачудени што АВМУ ги потсетува како да се однесуваат со платените реклами

Редакција
Членките на ММА (Алсат-М, Алфа, Канал 5, Сител, Телма) денеска се зачудија од соопштението за јавност издадено од АВМУ, во кое АВМУ ги потсетува радиодифузерите...