еМагазин

Tag : молк

Македонија ТОП СТОРИИ

Изборен молк, гласаат затворениците и немоќните лица

Редакција
На полноќ заврши изборната кампања за вториот круг од претседателските избори и за предвремените локални што ќе се одржат во општините Охрид и Ново Село...
Македонија ТОП СТОРИИ

Убава вест: Последен ден од кампањата за нов претседател на државата, од полноќ изборен молк

Редакција
Денеска е последен ден од изборната кампања за избор на нов претседател на државата. Изборниот молк ќе почне на полноќ. За време на 24-часовниот молк...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Од полноќ предизборен молк: Да не беа гафовите и гестикулациите ќе умревме од досада

Никола Осило
Релативно досадна, но цивилизирана кампања без навреди, понижувања и местенки водеа тројцата кандидати за претседател на државата за изборите што ќе се одржат на 21....
Македонија ТОП СТОРИИ

10 дена молк од македонските институции за скандалозното бегство на Груевски

Редакција
И по десет дена откако поранешниот македонски премиер, сега пратеник, Никола Груевски на својот Фејсбук профил соопшти дека е во Унгарија (13 ноември) и дека...
Македонија

Завршува кампањата за референдумот за името, од полноќ предреферендумски молк

Редакција
Јавната пропаганда за референдумот за името што ќе се одржи во недела завршува вечерва на полноќ. Дотогаш треба да завршат сите активности на учесниците во...