еМагазин

Tag : мртов

Локално ТОП СТОРИИ

43-годишен Србин најден мртов во изнајмен објект во скопска Кисела Вода

Редакција
Од Министерството за внатрешни работи информираа дека завчера 43-годишен Србин е најден мртов во изнајмен објект во скопската општина Кисела Вода. -На 02.03.2024 во 11.20...
Локално ТОП СТОРИИ

Прилепчанец пронајден мртов на фарма, делови од неговото тело биле изедени од свињи

Редакција
Државната агенција МИА пренесе дека прилепчанец на 80-годишна возраст денеска претпладнето е пронајден мртов во двор на фарма на периферијата на Прилеп, крај стариот пат...
Локално ТОП СТОРИИ

42-годишен прилепчанец пронајден мртов во парк

Редакција
Од МВР информираа дека 42-годишен жител на Прилеп вчера рано наутро бил пронајден мртов во паркот спроти градскиот плоштад. Како што информираше СВР Битола во...
Локално ТОП СТОРИИ

Средношколецот од Скопје кој беше пронајден мртов починал по пад од висина

Редакција
Министерството за внатрешни работи објави дека средношколецот од скопската гимназија „Георги Димитров“ кој беше пронајден мртов пред неколку дена, а за кој се ширеа шпеклуации...
Македонија ТОП СТОРИИ

30-годишен скопјанец пронајден починат во изнајмен стан во Бујановац

Редакција
Безживотно тело на македонски државјанин е пронајдено во изнајмен стан во Бујановац, Србија, потврдуваат од Вишото јавно обвинителство од Врање. Според албанските медиуми станува збор...
Локално ТОП СТОРИИ

Со прострелна рана од огнено оружје во кругот на велешката болница најден мртов маж

Редакција
Во СВР Велес вчера попладне околу 14.30 часот било пријавено дека во кругот на Општа болница Велес било пронајдено тело на починат 74 – годишен...
Локално ТОП СТОРИИ

На работното место пронајден мртов 61-годишен скопјанец

Редакција
Во погон на булевар „Трета македонска бригада“ во Скопје, на еден од меѓукатовите, бил пронајден починат  Г.Ѓ. (61) од скопското село Долно Лисиче, вработен во...
Локално ТОП СТОРИИ

40-годишник од Скопје пронајден мртов во објект во изградба

Редакција
Министерството за внатрешни работи информира дека вчера изутрина во СВР Скопје било пријавено дека во објект во изградба на ул.„Орце Николов“ во Скопје бил пронајден...
Македонија

36-годишен Србин пронајден мртов во стан во Скопје

Редакција
На 21.10.2021 околу 04.30 часот во СВР Скопје, од Итна медицинска помош било пријавено дека во стан на ул.„Орце Николов“ бил пронајден починат Н.П.(36) од...
Локално

Затвореник од Старо Нагоричане пронајден мртов во затворот „Кшање“

Редакција
M.Ј. (58) од село Старо Нагоричане, кој отслужувал казна во затворот „Кшање“, бил пронајден мртов. Случајот е пријавен вчера, во 02:45 часот, во Полициската станица...