еМагазин

Tag : нафтовод

Свет ТОП СТОРИИ

Откриено истекување на нафта на нафтоводот, кој Русија ја поврзува со Европа

Редакција
Полскиот оператор на нафтоводот Перн откри истекување на една линија од нафтоводот Дружба што пренесува нафта од Русија во Европа, од цевка на околу 70...