еМагазин

Tag : „Насилство во Центар“

Македонија

На судењето за„Насилство во Центар“ се гледаа видеа од протестите пред Општина Центар

Редакција
Со гледање на видео записи од случувањата од јуни 2013 година денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето за насилствата пред Општина Центар. Судијата...
Македонија

Нови рочишта за „Тревник“, „Титаник“, „Насилство во Центар“ и „Шпион“

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), „Тревник“, „Титаник“, „Насилство во Општина Центар“ и „Шпион“....
Македонија

Нови рочишта за „Таргет-Тврдина“ и „Насилство во општина Центар“ на СЈО

Редакција
Со вкрстено испрашување на сведокот Ѓорѓи Лазаревски денеска треба да продолжи судењето за предметот „Таргет-Тврдина“ на Специјалното јавно обвинителство, во кој обвинети се поранешниот началник...
Македонија

Нови рочишта за „Тендери“, „Тарифа“ и раздвоената постапка за „Насилство во Центар“

Редакција
Во Кривичниот суд за денеска се закажани нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) „Тендери“, „Тарифа“ и раздвоената постапка за „Насилство во Општина...
Македонија

Ќе му се суди во отсуство: Фатиме Фетаи побара притвор за Груевски

Редакција
Судот на почетокот на денешното рочиште за случајот “Насилство во Центар” на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) донесе одлука на обвинетиот Никола Груевски, кој избега во...
Македонија

Нови рочишта за „Тревник“, „Титаник“ и „Насилство во Центар“

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за случаите „Тревник“, „Титаник“ и „Насилство во општина Центар“ на Специјалното јавно обвинителство. Во...
Македонија

Отсуство на обвинет го одложи „Насилство во Центар“ за 29 октомври

Редакција
Поради отсуство на обвинетиот Александар Брајковски судењето за предметот на СЈО „Насилство во Центар“ е одложен за 29 октомври. Обвинетиот до судот доставил поднесок со...
Македонија

Ново рочиште за „Насилство во Центар“, ќе сведочи Саша Богдановиќ

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжува предметот на Специјалното јавно обвинителство „Насилство во Центар“, каде за поттикнување насилство обвинети се повеќе лица, меѓу кои...
Македонија

Фетаи до Груевски: „Многу сте Вие расположени со оглед дека ви се ближи времето“.

Редакција
По сведочењето на Мирослав Шиповиќ беше прекинато денешното рочиште во Кривичниот суд за предметот на СЈО „Насилство во Центар“. Ново рочиште е закажано за 16 октомври, кога...
Македонија

Груевски, Јанакиески и Рангелова на суд: Ново рочиште за „Насилство во Центар“

Редакција
Во Кривичниот суд за денеска е закажано ново рочиште за случајот „Насилство во Центар“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот министер за...