еМагазин

Tag : настап

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Вистината за Симон Трпчески и неговиот настап на концертот во Штип

Редакција
Деновиве повторно се актуелизираше информацијата за настапот на светскиот, а наш пијанист Симон Трпчески во Штип, кога тој настапи како гостин на новогодишниот концерт на...
Ретро

(Фото) Тамара објави фотографија со Маријана и Росана, од пред 28 години на настапот на „Макфест“

Редакција
Тамара објави фотографија од нејзиниот прв настап на „Макфест“ пред 28 години заедно со Маријана и Росана. „Имав само шест години. Се сеќавам Зерина Цокоја...
Забава

Петочки Midday Madness забава со KiNK од 17 часот во „Three Kitchen & Bar“

Редакција
Повторно журка продуцирана по светски стандарди со врвен артист. KiNK ќе настапи на 20-ти септември, петок, во „Three Kitchen & Bar“ со почеток од 17...
Забава

Во пресрет на Евровизија: Забава со евровизиски хитови вечерва во „Нано бар“

Редакција
Традиционално, во пресрет на евровизискиот натпревар, вечерва ќе се одржи евровизиска забава, овојпат во чест на Тамара Тодевска. На забавата, посетителите ќе уживаат во најголемите...