еМагазин

Tag : наставничка

Локално ТОП СТОРИИ

Ученик претепал наставничка во скопското основно училиште Димо Хаџи Димов во Влае

Редакција
Ученик претепал наставничка во скопското основно училиште “Димо Хаџи Димов“ во Влае, потврдија за Телма од Министерството за внатрешни работи. Ученикот нападнал повеќе деца во...
Локално ТОП СТОРИИ

Малолетно девојче нападнато од наставничка

Редакција
Во полиција вчера било пријавено дека малолетно девојче било физички нападнато од нејзината наставничка која употребила тврд предмет. Како што се наведува во полицискиот билтен,...
Локално ТОП СТОРИИ

Во акцијата на МВР за заплена на дрога, уапсена и наставничка од основното училиште „Александар Македонски“ од Аеродром

Редакција
Во акцијата на Министерството за внатрешни работи за заплена на дрога е уапсена и наставничка. -Утрово примив информација дека поради постоење основани сомневања за сторено...
Македонија

Заразени наставници, воспитувачка и негователка во штипските училишта и градинки

Редакција
Триесет и четири второоделенци од штипското основно училиште „Тошо Арсов“ и нивните две наставнички заминуваат во изолација, откако имале физичка настава од наставник од предметна...
Македонија

Во Прилеп втор случај на наставничка позитивна на корона-вирусот

Редакција
Уште една наставничка во прилепско е позитивна на коронавирусот. Како што информира, советничката за образование во прилепската локална самоуправа, Каролина Николоска, позитивна на коронавирусот е...
Македонија

Уште една наставничка од Кавадарци позитивна на Ковид-19, во изолација 14 ученици

Редакција
Уште една наставничка од Кавадарци е позитивна на Ковид-19, за МИА потврди доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при кавадаречкиот Центар за јавно здравје. Заедно со...
Забава

(Видео) Поради неа и татковците редовно следат настава по ликовно на телевизија

Редакција
Корона вирусот предизвика застој во наставата и во српските училишта, па како и кај нас, и таму се практикува настава преку телевизија. Вниманието во Србија...
Локално

Наставничка со дрвен предмет „подучувала“ ученик

Редакција
На 08.02.2019 година во 11,00 во Полициското одделение Жеровјане С.З.(53) од с.Челопек пријавил дека на 07.02.2019 година околу 09,30 часот неговиот 10 годишен син додека...
Македонија ТОП СТОРИИ

Наставничка и бебе меѓу новозаболените, досега 111 заразени со мали сипаници

Редакција
Во последните 24 часа се регистрирани четири лица заболени со мали сипаници, од кои две се хоспитализирани, а две лица се прегледани амбулантски и пуштени...
Македонија ТОП СТОРИИ

Писмо од наставничка која девет години поминувала по 236 километри до работно место и деновиве добила отказ

Редакција
Наставничка патувала по 236 километри до работното место (Од Кичево до Љубојно, Ресенско) и по цели девет години никој не го примени законот во нејзиниот...