еМагазин

Tag : нота

Македонија ТОП СТОРИИ

Атина испрати вербална нота: Грција ќе ја обучува македонската војска?

Никола Осило
Атина ја испрати Вербалната нота до Скопје, потврдуваат грчки дипломатски извори. Утре, пак, во Брисел, на маргините на Самитот на министрите за одбрана на НАТО, средба
Македонија

Најдоцна до вечер Атина ќе ја испрати Вербалната нота до Скопје

Редакција
Во текот на денешниот ден, веројатно до вечер Грција ќе ја испрати Вербалната нота до Македонија, јавува дописничката на МИА од Атина. Останати се некои