еМагазин

Tag : нова

Македонија ТОП СТОРИИ

Нова влада на ВМРО-ДПМНЕ, „Вреди„ и ЗНАМ до 20. јуни, најавува Милошоски

Редакција
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и член на Извршниот комитет на партијата, Антонио Милошоски на Х (Твитер) најави нова влада на ВМРО-ДПМНЕ, коалицијата „Вреди„ и ЗНАМ –...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Објавени добитниците на стипендијата „Борис Трајковски“ за школување во средното училиште „Нова“

Редакција
Меѓународното училиште Нова Скопје ги објави добитниците на стипендијата „Борис Трајковски – Нова“ за четиригодишно школување во оваа реномирана образовна институција, информираат од таму. Теа...
Локално ТОП СТОРИИ

Во Скопје ќе има дочек на Новата година, еве кој сè ќе настапи

Редакција
За дочекот на Новата 2024. година, на плоштадoт „Македонија“ во Скопје ќе настапат Тин Камп, Лејдис Оркестра, Пауза за ракија, Тринити Стрингс, Слаткар, Дарио, Мерак...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Отворен конкурсот за стипендиите „Борис Трајковски“ за школување во меѓународно училиште „Нова“

Редакција
На 22. ноември почнува конкурсот за стипендиската програма „Борис Трајковски – Нова“ со која се покриваат трошоците за четиригодишно средно образование во меѓународното училиште „Нова“...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Отворен ден во НОВА за сите заинтересирани идни ученици и нивните семејства

Редакција
Сите аспекти поврзани со образованието на еден ученик во Меѓународното училиште НОВА ќе бидат претставени на отворен настан за пошироката јавност што ќе се одржи...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Како се дочека новата 2023 година во Сиднеј, Токио, Лондон, Дубау, Њујорк, Рио де Жанеиро

Редакција
Ви ја пренесуваме атмосферата од дочекот на новата 2023 година во Сиднеј, Токио, Лондон, Дубау, Њујорк, Рио де Жанеиро. Видео: City of Sydney/CityNews/Virtual Japan/Global News...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Основци од СОС Детско село беа гости на Зимскиот базар во Меѓународното училиште „НОВА“

Редакција
Околу 15 штитеници на СОС Детско село беа вклучени во активностите подготвени во рамки на Зимскиот базар во организација на Асоцијацијата на родители и наставници...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Три ученички од Скопје ќе се школуваат во „НОВА“ со целосни стипендии „Борис Трајковски“

Редакција
Три ученички од две основни училишта од Скопје се добитнички на годинешните стипендии „Борис Трајковски-НОВА“ со кои ќе им бидат целосно покриени трошоците за школување...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Бронзен медал за средношколците од „Нова“ на меѓународниот CEESA натпревар во знаење

Редакција
Средношколци од меѓународното училиште „Нова“ освоија бронзен медал во вкупниот пласман на меѓународниот турнир во општо знаење (CEESA Knowledge Bowl) на кој учествуваа 24 тимови...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Пријавување за стипендиите „Борис Трајковски“ за школување во „Нова“

Редакција
Наскоро се отвора конкурсот за програмата за стипендирање „Борис Трајковски-Нова“ која ги покрива трошоците за четиригодишно средно образование во Меѓународното училиште „Нова“ во Скопје почнувајќи...