еМагазин

Tag : Нови фосили

Забава

Поранешна Југославија во тага: Почина фронтменот на „Нови фосили“, Рајко Дујмиќ

Редакција
Почина лидерот на групата „Нови Фосили“, Рајко Дујмиќ по неколку дена поминати во кома, откако доживеа тешка сообраќајна несреќа. Хрватската јавност и колегите од „Нови...