еМагазин

Tag : новогодишна елка

БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Светна новогодишната елка во Скопје

Редакција
Со синоќешното светнување на елката на плоштадот „Македонија“ и отворањето на новогодишниот базар „Винтерленд“ симболично се означи почетокот на новогодишните празнувања во Скопје, а граѓаните...