еМагазин

Tag : Облешево

Локално ТОП СТОРИИ

20-годишно момче од Облешево почина во сообраќајка на локалниот пат кон селото Бања

Редакција
Дваесетгодишно момче од Облешево утрово почина како последица од тешките телесни повреди здобиени во сообраќајна несреќа на локалниот пат кон селото Бања. Обидот да му...
Локално

Детали од МВР: Тепачката со стапови во Облешево била околу паркирање

Редакција
На 23.06.2020 во 12.15 часот во Полициската станица Кочани било пријавено  дека на автобуското стојалиште во с.Облешево, поради меѓусебни недоразбирања околу паркирање на возила, бил нарушен...
Локално

(ВИДЕО) Тепачка со стапови во Облешево, хит на социјалните мрежи

Редакција
Радио Кочани вчера на својот Фејсбук профил објави видео на кое според радиото се гледа како локалното население со стапови се „пресметува“ со продавачи на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Убава вест: Градоначалникот на Чешиново-Облешево негативен на корона вирусот, од утре почнува со работа

Редакција
Градоначалникот на општина Чешиново-Облешево, Горанчо Крстев добил два негативни резултати од тестирањата на корона вирусот, со што по двонеделната домашна изолација од утре ќе се...