еМагазин

Tag : обвинителен акт

Македонија ТОП СТОРИИ

Презентирани писмените докази на Обвинителството на судењето за пожарот во тетовската модуларната болница

Редакција
Претставниците на Основното јавно обвинителство Тетово денеска во текот на главната расправа на судењето за пожарот во тетовската модуларна болница ги презентираа насловите од писмените...
Македонија ТОП СТОРИИ

На Јанакиески, Ристовски, Вељаноски и Атанасовски ќе им се суди за настаните во собранието од 27 април

Редакција
Советот за оцена на обвинителниот акт при Основниот кривичен суд Скопје донесе решение со кое обвинителниот акт КО бр 21/19 поврзан со настаните од 27...