еМагазин

Tag : општина аеродром

Бизнис ТОП СТОРИИ

Општина Аеродром склучи договор со “Кресцент – смартсити“ вреден 10,6 милиони евра

Редакција
Општина Аеродром склучи договор за реализација на проектот Смарт Аеродром на територија на Општината со друштвото за производство, трговија и услуги Кресцент – смартсити ДООЕЛ...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Општина Аеродром склучи договор со фабрика Карпош, вреден 1,9 милион евра

Редакција
Општина Аеродром склучи договор за доградба и надградба на детската градинка “Изворче” со фабрика Карпош АД Скопје. Договорот е во вредност од 119.655.025 денари или...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Општина Аеродром се вклучува во општествено одговорната кампањата на „Макпетрол“

Редакција
Осумте основни училишта во Општина Аеродром ќе бидат дел од општествено одговорната и едукативна кампања на „Макпетрол“, „Крени глас против врсничкото насилство“. Учениците, но и...
Локално ТОП СТОРИИ

Општина Аеродром и Муцунски казнети со 88.000 евра поради исфрлање на отпад на јавна површина

Редакција
Инспекторатот за животна средина изрече парична казна за Општина Аеродром и градоначалникот Тимчо Муцунски во висина од 88.000 евра во денарска противвредност поради исфрлање на...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Ласер Ран Скопје 2022

Редакција
ООУ „Лазо Ангеловски” – општина Аеродром, ќе биде домаќин на првиот „Ласер Ран“ настан во Македонија, кој ќе се одржи на 2 декември (петок), со...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Општина Аеродром склучи договор со Енерџи деливери солушнс вреден 588,6 илјади евра

Редакција
Општина Аеродром склучи договор за набавка на електрична енергија за потребите на Општината со друштвото за трговија и услуги Енерџи деливери солушнс АД Скопје. Договорот...
Бизнис

Општина Аеродром вработува пет лица, плата до 26.257 денари

Редакција
Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 5 државни службеници во Општина Аеродром. Се бараат кандидати за советници, помлад соработник и референти. Платите во...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Во буџетот на општина Аеродром 400.000 денари за субвенции за инвертери, а над 4.000.000 денари за пи-ар услуги

Редакција
Целосна хипокризија во однос на приоритетите демонстрира општина Аеродром со објавата дека ќе дели субвенции за набавка на клима инвертери. Имено, оттаму соопштија дека субвенцијата...
Бизнис

„Фива ДДФ“ го доби тендерот на општина Аеродром за набавка на училишна облека вреден 178.000 евра

Редакција
Општина Аеродром по раписшаниот тендер за набавка на училишна облека за учениците од основните училишта на територија на Општина Аеродром склучи договор со друштвото за...
ЧИСТА ОКОЛИНА

(Галерија) Малите од Аеродром беа насочени кон заштита на животната средина на интересен и уникатен начин во Капитол мол

Редакција
Во насока на јакнење на јавната свест за заштита на животната средина, НУЛА ОТПАД во соработка со Капитол мол и Општина Аеродром ја организираше „Е-КАПИТОЛИЈАДА“...