еМагазин

Tag : Општина Струга

Бизнис ТОП СТОРИИ

Општина Струга вработува, плата до 26.585 денари

Редакција
Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 4 државни службеници во Општина Струга. Се бараат кандидат за виш референт, виш соработник, соработник и советник – градежен инспектор....
Бизнис ТОП СТОРИИ

Општина Струга вработува 30 лица, плата до 30.076 денари

Никола Осило
Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 30 државни службеници во Општина Струга. Се бараат кандидати за раководители, соработници, помлади соработници, виши референти… Платите...
Македонија ТОП СТОРИИ

Мерко се откажува од ингеренциите врз Општина Струга и бара Владата да раководи со градот

Редакција
Струшкиот градоначалник Рамиз Мерко преку писмо соопшти дека се откажува од ингеренциите врз Општината и бара од Владата таа да почне да раководи со градот...