еМагазин

Tag : општина Велес

Македонија

И градоначалникот на Велес, Коцевски, остро реагира на распределбата на пари во културата

Редакција
Градоначалникот на Општина Велес Аце Коцевски на денешната прес-конференција остро реагираше што културната манифестација „Рацинови средби“ добила само 105 илјади денари, а без ниту денар останале и...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Мотиви“ го доби тендерот на општина Велес за привремени вработувања вреден 9 милиони денари

Никола Осило
Општина Велес по распишаниот тендер за услуги од агенција за привремени вработувања склучи договор со агенцијата за привремени вработувања „Мотиви“ Скопје. Вредноста на склучениот договор...