еМагазин

Tag : овци

Спорт

Овци наместо фудбалери „играат“ на тревникот на стариот стадион во Тетово

Никола Осило
Стадо домашни овци на тревникот од игралиштето на стариот градски стадион во Тетово и заклучена врата е причината денес тренинг да не одржуваат фудбалерите на
Бизнис

Расте бројот на кози во Македонија

Никола Осило
Бројот на говеда, свињи и овци не бележи значителна промена во минатата година споредено со претходната година, додека бројот на кози има значителен пораст, покажуваат
Локално

Настрадаа 68 овци во крвава сообраќајка кај Маврово

Никола Осило
Вчера околу пладне било пријавено дека на регионалниот пат Гостивар-Кичево, во непосредна близина на Мавровската крстосница, товарно возило „Фиат ивеко“ со битолски регистерски таблици, управувано