еМагазин

Tag : патека

БАШ НИ Е ЌЕФ

Нова ски-патека во Маврово, награда за „кумот“ кој ќе предложи име на патеката

Редакција
Ски-центарот Маврово информира дека има нова ски-патека, но пред да биде пуштена во функција  ѝ треба име, односно „кум“ кој ќе ја крсти. Креативни и...
Спорт

Пријавувањето на Skopje Run 10K завршува на 1. октомври 2019 или до исполнување на предвидениот број на учесници

Редакција
Третата по ред Skopje Run 10K е повторно организирана од искусниот тим на Виз Ер Скопски маратон, Сојуз на спортови на Скопје. Минатата година околу...
Локално

Доколку планирате на Водно качете се пешки, нема автобус и жичара

Редакција
Поради одржување на ридски натпревар во автомобилизам на Водно, викендов нема да сообраќаат автобусите на линиите 25, 25А и 25Б, соопшти ЈСП Скопје. За време...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Одлична можност за посета на бројни цркви и манастири: Планинарење по „Милениумска патека“

Редакција
Вчера се одржа планинарска акција „Милениумска патека“, во организација на Комисијата за односи со верските заедници, Планинарскиот клуб Јелак и МПЦ-ОА, во чест на милениумскиот...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Како само им текнува: Патека за велосипеди во Општина Аеродром што води кон дрво

Редакција
На социјалните мрежи се споделува фотографија од  улица „Коста Новаковиќ“ во Општина Ааеродром, каде што е направена патека за велосипедисти која што води до дрво....
БАШ НИ Е ЌЕФ

Побрзајте! Во недела се затвора пријавувањето за трчање на Skopje Run 10K

Редакција
Тимот на Сојуз на спортови на Град Скопје заедно со СОС Детско село успеаја да направат кампања која ги поттикна сите пријавени на овогодинешната 10...
Локално

(Фото) Наместо ред, учество во хаосот: Полициски автомобил паркиран на велосипедска патека

Редакција
Граѓанската иницијатива „На точак“ на нивниот фејсбук профил објави фотографија од полициски автомобил паркиран на велосипедска патека. МВР наместо да создава ред за непречено и...