еМагазин

Tag : песни

Забава

Миленичките на македонската публика „Фрајле“ настапуваат во Битола

Редакција
Концертната сезона во Центарот за култура во Битола годинава започна со двата концерти на Камерниот оркестар за кои се бараат билети плус, а на 29...
Македонија

(Видео) Почина Васил Пујовски, автор на незаборавните „Кога те нема“ и „Ајде да се дружиме“

Никола Осило
На 72 години почина драмскиот писател и поет Васил Пујовски. Станува збор за еден од писателите кои оставија огромен белег во македонското културно творештво и...
Македонија

Радио Кавадарци нема да пушта песни од Тамара Тодевска

Редакција
Радио Кавадарци нема да емитува песни на пејачката Тамара Тодевска, откако таа на прием во амбасадата на САД, интонирајќи ја македонската химна го изостави делот...
Балкан ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) За што се пее во грчката “Македонија славна“

Редакција
Општиот впечаток во Македонија е дека во Грција не постојат песни за грчка Македонија. Воениот марш „Македонија славна“, кој деновиве е во фокусот поради прославата...
Забава

(Видео) Суперхикс со новото видео и сингл „Модерна љубов“ се враќаат назад кон корените

Редакција
Суперхикс на 3-ти март 2019 година во МКЦ, Скопје, на свој начин ќе прослават 25 години од својот прв настап во некогашниот Доорс во Дебар...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Видео) Во женското одделение во Идризово се одржа концерт и се читаше поезија

Редакција
Во женското одделение на КПУ „Идризово“ се одржа културно-уметнички настан. На него настапија неколку осуденички кои јавно читаа нивни авторски песни како и песни од...