еМагазин

Tag : пица

Забава

На скопската пицерија „Мама Италиана“ ѝ се случи и тоа, им вратиле пица бидејќи ја доставиле премногу брзо

Редакција
Скопската пицерија „Мама Италиана“ која врши испорака на пици, на нивниот фексбук-профил споделија невообичаено искуство. Пицата била вратена бидејќи била доставена пребрзо. „7 и пол...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Македонскиот пица мајстор Зоран Јовановски се закити со златен медал на меѓународен натпревар во Монголија

Редакција
Специјалистот за подготвување пици од Македонска Каменица, Зоран Јовановски, се закити со уште едно вредно признание како награда за неговото долгогодишно искуство во гастрономскиот занает....