еМагазин

Tag : подароци

Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Наместо подароци за 8. март донирајте за Срна, Кара, Леонид, Јани…

Редакција
Две наставнички од скопското основно училиште „Киро Глигоров“, на родителите на нивните ученици, им порачаа наместо да им купуваат подароци за 8. Март, да донираат...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Австриските пожарникари со новогодишно изненадување за децата од Пехчево

Редакција
Децата од Пехчево добија новогодишното изнедадување од австриските пожарникари, кои изминатото лето учествуваа во гаснењето на пожарите во Малешевијата. Испраќајки им подароци и пакетчиња, пожарникарите...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Сопругата на претседателот, Елизабета Ѓоргиевска со желби за брзо закрепнување на децата кои се лекуваат на Детската клиника

Редакција
Сопругата на претседателот Стево Пендаровски, Елизабета Ѓоргиевска упати искрени желби за побрзо оздравување на децата кои се лекуваат на Детската клиника. „Би сакала и годинава...
ЖИВОТ

Revalid®: Уште неколку дена до крајот на наградната игра за да освоите патување во Швајцарија

Редакција
Имате уште неколку дена да купите еден од производите на Revalid® и да бидете потенцијален добитник на незаборавен викенд за двајца во Швајцарија. Токму вие...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Уште 3 дена до затворање на Sport Vision Bazaar во сала „Расадник“

Редакција
Супер распродажбата Sport Vision Bazaar која започна минатата недела усреќи голем број на потрошувачи. Илјадници насмеани лица со полни ќеси патики, облека и опрема можат...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Пакетчиња за сите деца од Македонска Каменица и донации од рудникот САСА за новогодишните празници

Редакција
Рудникот за олово и цинк САСА обезбеди финансиска поддршка и учествува во организација на сите активности за обележување на новогодишните празници во општина Македонска Каменица....
БАШ НИ Е ЌЕФ

Недела на новогодишни донации на ЕВН Македонија

Редакција
Последната недела од годината, традиционално, ЕВН обезбеди новогодишни донации во пакети со прехранбени производи и новогодишни пакетчиња за најмладите од социјално загрозени семејства. Пакети со...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Дедо Мраз ги изненади децата од Клиниката за детски болести и онкологија и им подари пакетчиња

Редакција
Во пресрет на новогодишните празници, тимот за спасување на планина на Црвен крст на Град Скопје и волонтерите на Црвен крст Центар, на Клиниката за...