еМагазин

Tag : подарок

ЖИВОТ

(Фото) Заев на Вучиќ му подари икона од светецот Пантелејмон, кој цел живот го поминал во лекување на болните

Редакција
Премиерот, Зоран Заев во знак на донацијата на вакцини против Ковид-19 од Србија, на српскиот претседател Александар Вучиќ му подари икона од светецот Св. Пантелејмон....
Техно

А1 подарува смартфон и телевизор за активација на електронска сметка

Редакција
А1 Македонија ја најавува најновата активност за сите свои пост пејд корисници кои со активирање на услугата Е-сметка добиваат можност да освојат пакет со смартфон...
Техно

Сезоната на подарување е отворена: Samsung Galaxy Watch 46mm на подарок со купување на одредени уреди

Редакција
Компанијата Samsung дојде до позицијата лидер во глобалната индустрија на мобилните уреди преку врвниот квалитет на производите и ставањето на потребите, желбите и интересите на...
Балкан

(Фото) Вучиќ доби подарок албански речник од новинарот Сефери, кого го консултираше за читањето албански

Редакција
На неговата екселенција, претседателот Александар Вучиќ, мој личен речник за подобро разбирање на иднината отколку на минатото. Ова го пишува во посветата од страна на...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Посетата заврши: Со каков подарок од Заев папата Франциск си замина од државата

Редакција
Премиерот Зоран Заев го испрати папата Франциск со покана повторно да ја посети нашата земја и со подарок реплика на теракотна икона од археолошкиот локалитет...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Што му подари Иванов на папата Франциск

Редакција
Претседателот Ѓорге Иванов за време на денешна средба во „Вила Водно“ на папата Франциск му подари резбан албум со авторски фотографии од христијанското културно-историското наследство...
Македонија ТОП СТОРИИ

Што се случува со предметот “Подарок“ на СЈО во кој се гони Зоран Ставрески

Редакција
Како резултат на спроведена предистражна постапка на ден 10.10.2018 година донесена е Наредба за спроведување истражна постапка заведена како „Подарок“ против три лица и тоа...
ЖИВОТ

(Фото) Lisca: Нежна, еманципирана, силна

Редакција
Чувството кога ќе станеш пред изгрејсонце, додека целиот град спие, а ти си сама со своите мисли. Мирисот на утринскиот ритуал на прво кафе испиено...
ЖИВОТ

Во потрага по совршениот подарок за жените во Вашиот живот

Редакција
Во пресрет на денот на жената, кога настанува една сè општа позитивна шопинг еуфорија во потрага по совршениот подарок за жените, сигурно добро ќе ви...
БЕНЧМАРК

„Јорганџиска улица“ во Старата чаршија инаугурирана во „Европска улица“

Редакција
„Јорганџиска улица“ во Старата скопска чаршија денеска симболично е инаугурирана во „Европска улица“. Шефот на делегацијата на ЕУ Самуел Жбогар на инаугурацијата изјави дека 2018...