еМагазин

Tag : погреб

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео+Фото) Пендаровски и сопругата присуствуваа на погребот на кралицата Елизабета Втора

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски, придружуван од сопругата Елизабета Ѓоргиевска, денеска во Вестминстерската опатија во Лондон присуствуваше на Државната погребна служба на Нејзиното Величество кралицата Елизабета Втора....
Свет ТОП СТОРИИ

(Во живо) Погреб на кралицата Елизабета Втора

Редакција
Денеска е погребот на кралицата Елизабета Втора. Тоа ќе биде првиот државен погреб по смртта на премиерот Винстон Черчил во 1965 година. Утринава заврши и...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Пендаровски со сопругата во Лондон и одадоа последна почит на кралицата Елизабета Втора

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски со сопругата Елизабета во Лондон и одадоа последна почит на кралицата Елизабета Втора. „Со сопругата оддадовме почит на посмртните останки на Кралицата...
Македонија ТОП СТОРИИ

Пендаровски со сопругата ќе присуствуваат на погребот на кралицата Елизабета втора

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски со сопругата ќе присуствуваат на државниот погреб на Кралицата Елизабета Втора во Лондон, соопшти денеска кабинетот на претседателот. Погребот ќе се одржи...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Светот згрозен од интервенцијата на израелските сили на погребот на новинарката на Ал Џезира, за малку ќе паднеше и ковчегот

Редакција
Светот е згрозен од интервенцијата на израелските сили на погребот на позната палестинска новинарка на Ал Џезира, Ширин Абу Аклех, која беше погодена со куршум...
Локално ТОП СТОРИИ

Инцидент во гостиварско Ѓурѓевиште: Пукал во соселани кои се враќале од погреб, едно лице полесно повредено

Редакција
Едно лице е полесно повредено во инцидент што вчера околу пладне се случил во гостиварското село Ѓурѓевиште. Помлад жител на селото со пиштол пукал во...
Ретро ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) 41 година од смртта на Тито: Како изгледаше неговиот погреб, еден од најголемите во човековата историја

Редакција
На денешен ден пред 41 година почина доживотниот претседател на поранешна Социјалистичка Федеративна Република Југославија – Јосип Броз Тито (1892-1980 година). Тито почина на 4...
Балкан

(ВИДЕО) Илјадници верници го бакнаа телото на митрополитот Амфилохије кој почина од Ковид-19 

Редакција
Видеото на кое се гледа како верници во Црна Гора, бакнувајќи го неговото тело се поздравуваат од починатиот митрополитот црногорско-приморски Амфилохије во Храмот на Христовото...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) „Слободен печат“: Околу триста лица на погребот на Амди Бајрам

Редакција
На погребот на поранешниот пратеник Амди Бајрам на муслиманските гробишта во Скопје денеска присуствуваа околу 300 лица, сведочи „Слободен печат“. Погребот на Амди Бајрам се...
Македонија

Амди Бајрам нема да биде погребан во Алејата на Великаните

Редакција
Од управата на АД Бутел го демантираат соопштението на партијата Сојуз на Ромите на Македонија дека Амди Бајрам ќе биде погребен во Алејата на Великаните....