еМагазин

Tag : потрошувачи

БАШ НИ Е ЌЕФ

Веро и потрошувачите обезбедија 8.500 евра за СОС Детско село

Редакција
Во рамките на донаторската акција „Заокружи сметка“ организирана од компанијата Веро, годинава се обезбедени 528.812 денари (околу 8.500 евра) за децата од СОС Детско село,...
БАШ НИ Е ЌЕФ

ЕОС Матрикс на дебата со студентите од Економскиот факултет при УКИМ – младите сакаат поголема финансиска писменост

Редакција
Над 50 % од младите лица во Европа сакаат поголема финансиска едукација, а високиот интерес за поголемо познавање на светот на финансиите главно се должи...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Бимилк отворено пред потрошувачите за врвниот квалитет на производите

Редакција
Традицијата на одбележување на Светскиот ден на квалитет и оваа година беше продолжена од страна на Бимилк преку организирање „отворен ден“, односно отворање на вратите...
Бизнис

Бесплатно приклучување на исклучените потрошувачи на парно до 31 август

Редакција
Со цел да им овозможиме на што поголем број потрошувачи да ги користат придобивките на системот за централното греење, се одвива акција за бесплатно приклучување...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Истражување на „Инсајдер ИД“: Потрошувачите го претпочитаат „КАМ маркет“ шеста година во низа

Редакција
„КАМ маркет“ е прв избор на потрошувачите шеста година во низа, покажа истражувањето „Преферирани ланци на маркети и најпознати брендови 2022” на агенцијата за истражување...
Македонија

Собранието го донесе Законот за заштита на потрошувачите

Редакција
Собранието денеска во рамки на продолжението на 79. седница го донесе Законот за заштита на потрошувачите по скратена постапка. Расправа по овој предлог се одвиваше...
Бизнис ТОП СТОРИИ

На три пункта во Скопје може да се потпишат новите договори за парно греење, испораката на топлина нема да биде прекината

Редакција
Новиот снабдувач со топлинска енергија на градот Скопје, ЕСМ Снабдување со топлина ДООЕЛ Скопје, како носител на лиценца издадена од Регулаторната комисија за енергетика има...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Макпетрол АД продолжува да инвестира во сопствените капацитети, комплетно реновирана бензинската станица во Битола

Редакција
Следејќи ги светските стандарди во трговијата со нафтени деривати, како и потребите на своите потрошувачи, Макпетрол АД постојано се труди да имплементира новини во своето...
Локално ТОП СТОРИИ

Поради пад на температурата, грејната сезона почнува утре

Редакција
Поради падот на надворешната температура oд утре започнува грејната сезона за потрошувачите приклучени на системот за централно греење во градот Скопје со кој управува БЕГ,...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Верните потрошувачи на Бимилк го запознаа производствениот пат на млекото

Редакција
Вчера, на 15.11.2018 година, Битолска млекара организираше „отворен ден“ за своите лојални потрошувачи и за сите заинтересирани граѓани со цел одбележување на Светскиот ден на...