еМагазин

Tag : пожарникар

Локално ТОП СТОРИИ

Штипскиот пожарникар извлечен од планината Серта, и е во добра здравствена состојба

Редакција
Пожарникарот на ТППЕ – Штип, кој исчезна утринава додека гаснеше пожар на планината Серта е извлечен од непристапниот терен, здравствената состојба му е добра и...
Локално ТОП СТОРИИ

Штипски пожарникар исчезнал на планината Серта

Редакција
Пронајден е пожарникарот на ТППЕ- Штип, кој исчезнал додека се гаси пожарот на планината Серта кај штипското село Селце. Пилотите кои го гаснат пожарот од...
Македонија

Австриски пожарникар префрлен на клиника откако се повредил во кампот кај Пехчево 

Редакција
Пожарникар од австрискиот камп стациониран кај Пехчево утрово се повредил и во моментов се наоѓа на скопска клиника каде му се укажува помош. -Нашиот колега од Австрија се повредил во самиот камп....
Локално

Иселеник-пожарникар донира заштитни одела за гостиварските колеги

Редакција
Иселеник, кој подолго време живее и работи како пожарникар во Швајцарија, во родниот крај испрати заштитни одела како донација за пожарникарите во Гостивар. Од професионалната...
Локално

Пожарникар од Струмица физички нападнат кога пристигнал на место да гаси пожар

Редакција
На 30.09.2019 во 17.00 часот во СВР струмица, З.Ш.(56) од Струмица, вработен во Територијалната противпожарна единица Струмица, пријавил дека истиот ден околу 15.10 на местото...
Локално

МВР кривично го гони пожарникарот кој претепа колега од Охрид

Редакција
СВР Охрид поднесе кривична пријава против Ј.К.(39) од село Велгошти, охридско, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела ,,тешка телесна повреда“, „загрозување на...
Локално

Пожарникар во Охрид претепал двајца колеги

Редакција
Поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „тешка телесна повреда“, „насилство“ и „загрозување на сигурноста“, СВР Охрид до надлежното Јавно обвинителство поднесе кривична...
Локално

Кои се најдобрите полицаец, крводарител и пожарникар на Град Скопје

Редакција
Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов денеска ги додели наградите на најдобриот пожарникар, полициски службеник и крводарител во Скопје за 2018 година. – Хуманоста е...
Локално

Пожарникар од Штип почина гаснејќи пожар

Редакција
Причините за смртта на 57- годишниот штипски пожарникар Ѓорѓи Џонов, кој почина синоќа гаснејќи пожар во населбата Автокоманда ќе се знаат по обдукцијата. Портпаролот на...
Локално

Почина пожарникар при гаснење на пожар во Скопје

Редакција
На 18.09.2018 година околу 16,30 часот во Скопје, во непосредна близина на транзитниот центар за странци е опожарена поголема површина на сува трева и неколку...