еМагазин

Tag : празници

Бизнис ТОП СТОРИИ

Владата препорачува продавниците да работат за време на празниците

Редакција
Владата препорачува, за време на новогодишните и божиќните празници, односно на деновите 31. декември 2023 година и 1. јануари 2024 година, како и 7. јануари...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Фирмите „Арбериа дизајн“ и „Скопје Филм Студио“ за прослава на државни празници и годишнината од Рамковниот ќе заработат над половина милион евра

Редакција
Фирмите „Арбериа дизајн“ и „Скопје Филм Студио“ за прослава на државни празници и годишнината од Рамковниот договор ќе заработат над половина милион евра, објави Дојче...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Исполнети 90% од капацитетите, Крушево полно со гости за Велигден

Редакција
Крушево е веќе резервирано за Велигденските празници. Исполнети се околу 90 насто од капацитетите со гости и посетители. Градот располага со околу 1.000 легла, од...
Бизнис

Хотелите на охридско-струшката ривиера за Велигден со половична исполнетеност, потешко може да се најде приватно сместување

Редакција
Повеќе од половина ќе бидат исполнети сметувачките капацитети во хотелите на охридско-струшката ривиера за продолжениот Велигденски викенд, информира претседателот на Асоцијацијата на хотелиери (ХОТАМ), Крсте...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Подготви се за опуштено филмско уживање во празничничните денови со МТЕЛ мобилната апликација mPLAY

Редакција
По бурните новогодишни забави и прослави она што на сите ни е потребно е опуштено уживање во слободните празнични денови со добар филм или серија....
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Не е донесена одлука да нема погреби на одредени верски празници, велат од Скопската православна епархија

Редакција
Скопската православна епархија при МПЦ – ОА денеска ги демантира информациите објавени во некои медиуми, дека била донесена одлука да нема погребенија на Свети Никола,...
Бизнис

Охрид „распродаден“ за празниците

Редакција
Околу 70 – 80 отсто од туристичките капацитети во Охрид се веќе закупени за претстојните велигденски и првомајски празници, рече денеска директорот на Агенцијата за...
ЖИВОТ

Доктор Асани во следните 10 дена очекува двојно зголемување на позитивните на Ковид-19

Редакција
Лекарот Арбен Асани за ТВ 21 вели дека во следните 10 дена се очекува двојно зголемување на позитивните случаи со коронавирусот, како резултат на новогодишните...
Локално ТОП СТОРИИ

Крушево полно со гости за новогодишните празници

Редакција
Преку 4.000 гости и посетители ќе бидат во Крушево за новогодишните празници. Сите капацитети се полни, потврдуваат од Општината. – Веќе пристигнуваат гостите. Имаме 2.000...
Локално ТОП СТОРИИ

Охрид солидно посетен за дочекот на Новата 2022 година, најбројни гостите од соседните држави

Редакција
Охрид уште од вчера почна да се полни со гости и да потсетува на туристички центар како што и му доликува. Градот гостите ги пречека...