еМагазин

Tag : празници

БАШ НИ Е ЌЕФ

А1 со атрактивна новогодишна промоција: Најдобрите празници досега со A1 Постпејд и А1 Combo

Редакција
А1 Македонија ја започнува најубавата новогодишна приказна и со задоволство ја најавува новогодишната промоција со која на своите корисници им овозможува да ја дочекаат новата...
Македонија

Се воведуваат уште 10 неработни денови: Празници за Грците, Бугарите, Русите…

Никола Осило
Со предлог-законот за измена на Законот за празниците кој е влезен во собраниска процедура се додаваат нови алинеи со кои како неработни денови за припадниците...
Локално

Хотелиерите и угостителите очекуваат одлична посетеност на Охрид за велигденските и првомајските празници

Редакција
Доколку послужат временските прилики, исполнети се сите предуслови за одлична посетеност на Охрид за престојните празници. Ништо невообичаено кога се работи за Велигден, оттаму што...
Локално

За празниците дежурни лекари во сите скопски поликлиники

Редакција
Службите на Здравствен дом на Скопје во тек на престојните празнични денови ќе обезбедуваат 24-часовна здравствена заштита преку дежурните ноќни пунктови во Поликлиниката Идадија,Ченто, Чаир,...
Локално

Три дежурни билетарници на ЈСП „Скопје“ за празниците

Никола Осило
Во пресрет на претстојните велигденски и првомајски празници, ЈСП „Скопје“ информира дека ќе има три дежурни билетарници. Утре, в недела, понеделник и среда дежурни ќе...
Локално

ЈСП: Возилата на јавниот превоз по неделен возен ред за празниците

Никола Осило
По повод претстојните велигденски празници, в петок, 26 април, возилата од јавниот превоз ќе сообраќаат по неделен возен ред, со исклучок на автобусите на линиите 11,...
Локално

Бугарите ги испразнија тезгите во Делчево во пресрет на Велигденските празници

Редакција
Квалитетни производи, разновидна понуда и поевтини цени. Ова се само дел од причините поради кои тезгите на градскиот пазар во Делчево и денеска беа преплавени...
Бизнис

УПОЗ од Владата ќе бара седумчасовен работен ден и прогласување на 2 јануари и 2 мај за празници

Никола Осило
Иницијатива за прогласување на 2-ри јануари и 2-ри мај за неработни денови, како и воведување на седумчасовен работен ден, ќе поднесе до Владата на Република...
Локално

(Фото) Штип за прв пат доби лизгалиште, лизгањето ќе биде бесплатно

Редакција
Штип за прв пат доби лизгалиште, а лизгањето ќе биде бесплатно, информираат од Општина Штип. Лизгалиштето ќе функционира триесеттина дена, а покрај него ќе има поставено...