еМагазин

Tag : предлог

Македонија

Дескоска смета дека предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за технички министер за внатрешни работи е противуставен

Редакција
Министерката за правда Рената Дескоска, која е и универзитетски професор по уставно право, се огласи на својот Фејсбук профил за предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за технички...
Бизнис

Бизнисот со предлог како да се сузбие сивата економија

Редакција
Предложените чекори за справување со сивата економија се неопходни за демонстрирање на јасна волја дека ќе има последици за оние кои работат нерегистрирано, а не...
Македонија

Изготвен предлог-законот за амнестија: Што содржи?

Редакција
Подгрупата за помирување во Собранието изготви предлог-закон за амнестија што денеска ќе биде доставен до копретседавачите на Комисијата, за тој што побрзо да биде донесен....
ЧИСТА ОКОЛИНА

За да се намали загадувањето, МАНУ предлага да се забрани увозот на возила постари од осум години

Редакција
Да се забрани увоз на возила постари од осум години во земјава, да се спроведуваат постојани контроли на издувните гасови на возилата и воведување казни...
Македонија ТОП СТОРИИ

Сите детали од владиниот предлог за промена на Уставот

Никола Осило
Портпаролот на Владата Миле Бошњаковски денеска на прес-конференција соопшти дека Владата на вонредна седница ги разгледала предлогот за пристапување кон измени на Уставот на Република...