еМагазин

Tag : преглед

Македонија ТОП СТОРИИ

Палевски го однесов во Белград за на преглед, не знаев за убиствата, вели неговиот адвокат Стојков

Редакција
Адвокатот на Љупчо Палевски, првоосомничениот за убиството на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, Васко Стојков вели дека го однел Палевски во Белград на преглед затоа...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Да не се чека и одложува, Клиника Жан Митрев со кампања за зголемување на свеста го одбележува месецот на женското здравје

Редакција
Клиника Жан Митрев по повод одбележување на месецот на женското здравје ги поттикнува жените да станат посвесни за своето здравје со специјални цени и пакет...
Македонија

Детален преглед: На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 536 пациенти болни и суспектни на Ковид-19

Редакција
Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 536 пациенти позитивни и суспектни на коронвирусот, информираат...
Македонија

Детален преглед: На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 890 пациенти болни и суспектни на Ковид-19

Редакција
Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 890 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот,...
Македонија

Детален преглед: На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 804 пациенти

Редакција
Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 804 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот,...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Со виртуелна бронхоскопија безопасно откривање болести на дишните органи

Редакција
Белите дробови како орган се состојат од серија на дишни патишта и белодробен паренхим. Дишните патишта се т.н. транспортна зона и тоа е серија од...
Македонија

Детален преглед на активни случаи на Ковид-19 по скопските општини

Редакција
Министерство за здравство информира дека се регистрирани 80 нови случаи со Ковид-19 од кои во Скопје 44. Состојбата со активни случаи по скопските општини изгледа...
Македонија

Детален преглед на состојбата со пациенити со Ковид-19 по болниците

Редакција
Министерство за здравство информира дека на Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 5 пациенти. Вкупно се хоспитализирани 85 пациенти. На кислородна поддршка се...
Македонија

Секојдневно се зголемува бројот на активни случаи на Ковид-19 по скопските општини: Аеродром, Центар, Карпош, Гази Баба со над 100

Редакција
Министерство за здравство информира дека имаме 225 нови случаи со Ковид-19, од кои во Скопје најмногу или 96. Состојбата со активни случаи по општини во...
Македонија

Детален преглед на состојбата со Ковид-19 по болниците

Редакција
Министерство за здравство информира дека на Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 4 пациенти. Вкупно се хоспитализирани 73 пациенти. На кислородна поддршка се...