еМагазин

Tag : преглед

Македонија

Зоран Милески Кичеец бил на преглед во приватна болница, па го вратиле назад во затвор

Редакција
Осомничениот за случајот “Рекет“ на Јавното обвинителство, Зоран Милески Кичеец, кој што е во притвор, попладневно бил пренесен во една приватна болница, на преглед, со
Македонија ТОП СТОРИИ

Детален преглед: За исчезнати се водат 64 лица

Никола Осило
Дури 64 лица се водат како исчезнати, а голем е бројот на оние што исчезнале во изминативе три години. На сајтот на МВР има детална
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Дурмо турс„ сам на себе си правел технички преглед: Лавина од реакции на социјалните мрежи

Редакција
Сопственикот на туристичката агенција „Дурмо турс“, чиј автобус се преврте, а епилог на страшната несреќа беа 14 загинати и повеќе повредени патници, во интервју за