еМагазин

Tag : Пробиштип

Локално

Кривична пријава за поранешна директорка на студентски дом во Пробиштип

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Пробиштип поднесе кривична пријава против Љ.Д.(61) од Пробиштип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „несовесно работење во службата“,...
Локално

Тешко повредена девојка по удар од автомобил во Пробиштип

Никола Осило
На 25.06.2019 година во 06.50 часот на улица „Тодор Александров“ во Пробиштип, патничко возило „Опел Корса“ со штипски регистарски ознаки, управувано од Д.А.(28) од с.Стрмош,...
Локално

Повреден рудар од пробиштипскиот рудник Булмак

Никола Осило
На 12.02.2019 година во Полициска станица Пробиштип, од Итна медицинска помош било пријавено дека во 02.55 кај нив бил донесен Б.Б.(56) од с. Злетово, пробиштипско,...
Спорт

Основан рагби клуб во Пробиштип

Никола Осило
Централниот Регистар на Република Македонија постапувајќи по пријавата за упис на основање на здружение на граѓани рагби клуб Рудар донесе решение со кое се одобрува...