еМагазин

Tag : професионални

Македонија ТОП СТОРИИ

Објавен оглас за вработување на 300 професионални војници, платата над 31.000 денари

Редакција
Министерството за одбрана објави нов Јавен оглас за прием на 300 професионални војници во служба на Армијата на Македонија. Како што информираат од таму рокот...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

„еМагазин“ дел од Регистарот на професионални онлајн медиуми „Промедиа“

Редакција
„еМагазин“, кој веќе шест години опстојува на македонскиот онлајн медиумски пазар и кој се финансира исклучиво пазарно, е дел од Регистарот на професионални онлајн медиуми...
Македонија

(ВИДЕО) Промовирани нови 130 професионални војници на АРМ

Редакција
Нови 130 војници од денеска се дел од професионалниот состав на Армијата на Република Македонија. „Со приемот на оваа, 3-та класа професионални војници, во целост...