еМагазин

Tag : работилница

БАШ НИ Е ЌЕФ

Jавна соба организира работилница за дизајн на мобилна градина наменета за лица со попреченост во развојот

Редакција
Во рамките на проектот „On the point”, Јавна соба организира работилница за дизајн на мобилна градина наменета за лица со попреченост во развојот која ќе...
БАШ НИ Е ЌЕФ

650 деца и млади од 10 земји ќе се дружат и ќе учат на „Џифони Македонија“

Редакција
Седмото издание на Филмскиот фестивал за млади „Џифони Македонија“ ќе се одржи од 12 до 17 октомври на повеќе локации во Скопје. Шестдневната програма ќе...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Работилница за млади графичари од регионот по 12. пат се одржува во „Софија“, Богданци

Редакција
Графичката уметност во наредните десет дена, во Богданци ќе собере дел од најталентираните млади графичари од регионот. Од 24 август до 2 септември, традиционално по...
Техно

Студентите на ФИНКИ работеа на „Serverless Computing on Azure“ со Мајкрософт Македонија

Редакција
Мотивацијата на студентите е секогаш приоритет за Мајкрософт во Македонија. Иновативноста и развојот на технолошките способности на младите се придобивка од постојаните работилници и обуки...
БАШ НИ Е ЌЕФ

„Шумски животни“ тема на детските мултимедијални работилници на Skopje Design Week

Редакција
Неделата на дизајнот во Скопје и годинава ќе има две мултимедијални детски работилници, на 24. и 25. ноември, а темата е „Шумски животни“. Под водство...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Експериментална работилница за дизајн на производи на Skopje Design Week 2018

Никола Осило
Од 17 до 22. ноември во рамките на Скопската Недела на Дизајн се одржува меѓународна работилница за дизајн на производи, а сите изработени предмети ќе...
Локално

Три пожари во скопско: Изгореа работлница, хангар и барака

Никола Осило
На 28.10.2018 година околу 07.00 часот, во работилница за прозори и врати на улица „Методија Андонов Ченто“ во Скопје, сопственост на С.П.(58) од Скопје, од...