еМагазин

Tag : радар

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Познат македонски иноватор“: Што пишува во биографијата на генералниот секретар на Владата, Рашковски, кој е топ тема поради набавката на радарскиот систем

Редакција
Генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски по објавената аудио снимка за набавката на радарскиот систем е топ тема во јавноста. Што пишува во неговата биографија? Д-р Рашковски е...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Идам да си купам магаре“: Твитер реакции за нефункционирањето на радарскиот систем и излизгувањето на возот кај Куманово

Редакција
Информацијата дека радарскиот систем на скопскиот аеродром извесен период бил нефункционален и излизгувањето на воз кај Куманово, предизвикаа низа реакции во јавноста и на социјалните...
Македонија

Телма: Папата Франциск слетал со неисправен радарски систем на скопскиот аеродром

Редакција
Телевизијата Телма објави дека на 7. мај, кога Папата Франциск слета на скопскиот аеродром не функционирал целосно основниот радарски систем. Како што добро информирани извори...