еМагазин

Tag : радовиш

Локално

Радовишанец ја нападнал мајка си и полицајците што дошле да го приведат

Редакција
Одделението за внатрешни работи Радовиш поднесе кривични пријави против Б.И.(26) од с.Подареш, радовишко, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „телесна повреда“ и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Убава вест: Во Радовиш излечени сите пациенти заболени од коронавирусот

Редакција
Утринава добивме информација од Центарот за јавно здравје-Штип дека по спроведените дополнителни тестови четворицата наши сограѓани се негативни на Ковид-19, информираше градоначалникот на Радовиш, Герасим...
Локално

Радовишанец нападнал полицајци во Полициска станица

Редакција
На 16.04.2020 во 23.30 часот во Полициска станица Радовиш, Т.К.(47) од Радовиш, кој претходно бил лишен од слобода поради сторено кривично дело по чл.206 од...
Македонија ТОП СТОРИИ

Корона вирусот „пристигна“ и во Радовиш: Заболени две лица

Редакција
Министерството за здравство информира дека во денешната статистика во делот кој се однесува на дистрибуција на заболени од корона вирусот (Ковид-19) по градови, од денеска...
Локално

Четворица жители на Радовиш опустошиле шума

Никола Осило
Полициската станица Радовиш поднесе кривична пријава против Ј.Ф.(23), Д.С.(30), Д.Џ.(24) и Б.Б.(20), сите од Радовиш, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „пустошење...
Македонија

Христијан Мицкоски водеше оро држејќи знаме со сонцето од Кутлеш

Никола Осило
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот Фејсбук-профил објави фотографии од неговата посета на Радовиш каде заигра и оро држејќи знаме со сонцето од Кутлеш....
Локално

Тешко повредена жена во верижен судар на четири возила на патот Радовиш-Штип

Никола Осило
На 04.08.2019 година во 18:50 часот на магистрален пат А-4 Радовиш-Штип се случила сообракајна незгода во која учествувале четири патнички моторни возила, кои се движеле...
Локално

Две момчиња „оперирале“ во радовишко: Шест месеци краделе нафта од багери, камиони, булдожери…

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Радовиш поднесе кривична пријава против Б.Р.(23) и  К.Б.(22), двајцата од село Габревци, радовишко, за сторени шест кривични дела, од кои...
Локално

Хорор во Радовиш: Двајца силувале 19-годишна девојка

Никола Осило
Полициската станица Радовиш поднесе кривична пријава против С.А.(19) и Е.Б.(17), двајцата од Радовиш, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување“, информираат од...
Локално

Ги фатиле на дело како пустошат шума

Никола Осило
Полициската станица Радовиш поднесе кривична пријава против С.А.(29), Ш.A.(35), Е.К.(21), сите од Радовиш и против Н.Б.(20) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено...