еМагазин

Tag : Рамстор

БАШ НИ Е ЌЕФ

ЕКО Маскенбал во Рамстор мол

Редакција
Дали сте подготвени? Притигнува најзабавниот ЕКО Маскенбал во градот! На огромно задоволство на сите дечиња, Рамстор Мол во соработка со Шпаркасе Банка и Пакомак, традиционално...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Рамстор со уште еден маркет во Општина Аеродром

Редакција
„Рамсторе Македонија“ го отвори новиот „Рамсторе Експрес маркет“ во скопската oпштина Аеродром, поточно во населбата Мичурин близу ООУ “Блаже Конески”, информираат од таму. Во новоотворениот и...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Младите од Центар даруваат и донираат за Лео

Редакција
Општина Центар продолжува со хуманитарната акција за помош на младиот Леонид Игнов, на кој му е потребно лекување во странство за да закрепне. Во ТЦ...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Од денеска до 28 август заборавете на се друго освен на шопинг во Рамстор мол и сите Рамстор маркети: Започна Garage Sale

Редакција
Од денеска па се до 28 август заборавете на се друго и насочете се на шопинг во Рамстор Мол! Настанот кој со нетрпение го очекувавте...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Рамстор и Лидл ќе отвараат маркети во Кавадарци

Редакција
Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев во интервју за локалната телевизија РТВ, најави отварање на маркети на Рамстор и Лидл во градот. Како што рече тоа...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Summer Vibes во Рамстор Мол

Редакција
Попусти, промоции, дегустации на освежителни пијалоци и коктели, многу музика, интерактивни работилници за деца со Кристијан Шопов и Војо Иванов се само дел од богатата...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Супер Рамсторе забава

Редакција
Драги дечиња, големи и мали, Кажете ДОВИДУВАЊЕ УЧИЛИШТЕ! ДОБРЕДОЈДЕ РАСПУСТ и на 14.06 и 15.06 дојдете во Рамстор Мол! По повод започнувањето на летниот распуст,...
БАШ НИ Е ЌЕФ

8 Март во „Рамстор Мол“ – Центарот на сите нејзини желби

Редакција
По повод 8. Март, Рамстор Мол ве поканува да го прославиме Меѓународниот ден на жената, да ги исполниме сите нејзини желби и да и ја...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Подгответе се за Black Friday во Рамстор Мол и во сите Рамсторе Маркети: Големи попусти и многу забава

Редакција
Овој петок во Рамстор Мол се организира шопинг лудило и многу забава по повод Black Friday. За сите вас, обезбедивме големи попусти во сите продажни...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Роденденски викенд на подароци, попусти, акции и многу забава во Рамстор

Редакција
Рамстор маркети и Рамстор Мол слават 17 години постоење на македонскиот пазар. Роденденската програма ја започнуваме со големата Наградна Игра “17 Години со нас 117...