еМагазин

Tag : реакции

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитерџиите за чистиот воздух денес: „На градскиот татко богот на ракијата сме му копиљаци, ама затоа богот на ветриштата најмногу не сака“

Редакција
Чист воздух и сонце и веднаш расположението на скопјани се подобри. Повеќе велосипеди и луѓе на улица, без маски и грижа на совест дека се
Македонија

Министерот Дураки жали што не се изразил јасно

Редакција
Владата постои за да ги остварува своите стратешки приоритети, да ги решава проблемите и да го подобрува живеењето на граѓаните, се вели во реакцијата на
НАША ТЕМА

Реакциите за додатокот за трето дете не стивнуваат: Детето да го оставиме пред Влада

Редакција
Реакциите за укинувањето на додатокот за трето дете не стивнуваат, а од ДУИ сметаат дека предлогот треба да се разгледа. – Демократската унија за интеграција
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Реакции: „Твитер“ зовре по гласањето за уставните измени

Никола Осило
Илјадници реакции на социјалните мрежи има по вчерашната одлука на Собранието да започне со измени на Уставот. Твитерџиите во зависност од своето мислење по прашањето
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитерџиите за судската пресуда за Јанкулоска: Вака како што сме тргнале, сите ќе завршиме во затвор

Редакција
Твитер-заедницата „зовре“ по информацијата дека поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска е осудена на шест години затвор за купувањето на „мерцедесот“ од 600.000 евра,
ТОП СТОРИИ

Реакции на твитерџиите: Референдумот помина, фатете се за работа

Редакција
Два дена по референдумот, твитер-заедницата не стивнува за резултатот од него. Некои задоволни, некои не, некои на мајтап, некои пак се обидуваат да ја лоцираат