еМагазин

Tag : реакции

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Вевчанска маска предизвика остри реакции од јавноста, бидејќи повреди верски чувства

Редакција
Вевчанска маска со Исус Христос и крст направен од пивски гајби предизвика остри критики во јавноста, бидејќи повреди верски чувствува кај православните граѓани. „Пред неколку...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер во „црвено“ за пратениците: „Дното на општеството во највисокиот законодавен дом“

Редакција
Лавина реакции на социјалните мрежи предизвика вчерашното однесување на пратениците во македонското Собрание, кои наместо да гласаат за законите со кои треба да се обезбеди...
Македонија

Стевановиќ за текот на вакцинацијата: Имало алергиски реакции од вакцините, но навремено се реагирало

Редакција
Директорката на Универзитетска клиника за инфективни болести и фебрилни состојби – Скопје, Милена Стевановиќ за текот на вакцинацијата, која почна со Спутник V, како и...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Фото) “Бугарите сакаат да окупираат делови од Србија“: Српските медиуми со остри реакции за провокацијата на Каракачанов

Редакција
Честитката за 8 Март на бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана на Бугарија, Красимир Каракачанов на која е прикажана мапа од т.н. Санстефанска или Голема...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер во „црвено“ по пресудата за Мијалков: „Што викаат, Саше во Мериот ќе лежи?“

Редакција
Лавина реакции предизвика на социјалните мрежи вчерашната пресуда за случајот „Таргет-Тврдина“ со која некогаш првиот разузнавач во земјава Сашо Мијалков беше осуден на 12 години...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„На Захариева и паднал шеќерот“: Твитер „поцрвене“ по последниот апсурд за славењето на Тито

Редакција
Лавина реакции на социјалните мрежи предизвика последната изјава на министерката за надворешни работи на Бугарија, Екатерина Захариева дека Македонија: „Не може да сака да влезе...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Човекот беше природен лексилиум“: Твитер реакции за Драган Вучиќ

Редакција
Смртта на едно од најпрепознатливите телевизиски лица во Македонија, шоуменот, тв-водителот, пејачот и композитор, Драган Вучиќ, никого не остави рамнодушен. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Драган Вучиќ почина...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Плата од 500 евра…фејкњуз ли е“?: Твитер „поцрвене“ по најавата на Владата за одлучна борба против лажните вести

Редакција
Лавина реакции има на социјалните мрежи по објавата на Владата дека подготвува одлучна борба против лажните вести. Дел од граѓаните овој потег го протолкуваа како...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

(Видео) Српските коментатори „полудеа“ за победата на Вардар

Редакција
Реакциите во јавноста и на социјалните мрежи за победата на македонскиот ракометен клуб Вардар на Барселона и пласманот во финале на Лига на шампиони не...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер за „пишман“ Владата и дочекот на Папата: „Администрација: А кој ден ни е работен?“

Редакција
Лавина реакции на социјалните мрежи има по вчерашниот лапсус на Владата која како да не можеше да одлучи дали 7. мај ќе биде неработен или...