еМагазин

Tag : регистрирани

Македонија ТОП СТОРИИ

Убава вест: Изминатото деноноќие нема регистрирано починати од корона вирусот

Редакција
Министерство за здравство информира дека  во изминатото деноноќие не се регистрирани починати пациенти како последица на Ковид-19. Бројката на починати за сега останува 113. ПОВРЗАНИ...
Македонија ТОП СТОРИИ

20 нови случаи на заболени од корона вирусот, од кои 16 во Скопје

Редакција
Во изминатите 24 часа направени се 744 тестирања, а регистрирани се 20 нови случаи на Ковид-19 и тоа во: Скопје-16, Куманово 2 и Прилеп 2....
Македонија ТОП СТОРИИ

Вкупно 1.511: Најмал број на заболени од корона вирусот од почетокот на епидемијата, регистрирани само петмина

Редакција
Министерство за здравство информира дека во изминатите 24 часа направени се 249 тестирања, а потврдени се пет нови случаи на Ковид-19 и тоа во Скопје-2,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Вкупно 1.506 заболени од коронавирусот: Потврдени 15 нови случаи, од кои половината во Куманово

Редакција
Министерство за здравство информира дека во изминатите 24 часа направени се 199 тестирања, а потврдени се 15 нови случаи на Ковид-19 и тоа во: Скопје-2,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Вкупно заболени 219 пациенти: Регистрирани 18 нови случаи на корона вирус, од кои 11 во Скопје

Редакција
Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус во земјата. По градови: Скопје – 11, Прилеп –...