еМагазин

Tag : реки

Македонија

Се закануваат поплави: Можни излевања на реките, најкритично во источна Македонија

Никола Осило
Врнежите што ќе ја зафатат земјава од денеска попладне и во текот на ноќта, ќе се интензивираат во среда и можно е да предизвикаат не...
Македонија ТОП СТОРИИ

Какви Водици во гнасни води, какво Богојавление кога ни прст пред око не се гледа

Никола Осило
Не престануват реакциите на граѓаните на социјалните мрежи за загадувањето на воздухот, но и на водата во реките во Македонија во кои вчера се празнуваше...