еМагазин

Tag : Реплек

Бизнис ТОП СТОРИИ

Забележителен раст на приходите, инвестициите и добивката на Реплек во првиот квартал од 2024 година

Редакција
Со раст на оперативните приходи од 25%, на обемот на инвестиции и на добивката во првото тримесечје споредено со истиот период минатата година, „Реплек АД“...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Томислав Крстевски предложен за член на НО на Реплек, поседува 300 акции во компанијата

Редакција
Скопјанецот Томислав Крстевски е предложен за член на Надзорниот одбор (НО) на Реплек АД Скопје, информираа од компанијата преку Македонската берза. Крстевски завршил Правен факултет,...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Реплек отвори нов пазар за своите фармацевтски производи

Редакција
Реплек АД Скопје го отвори пазарот на Туркменистан со реализација на првиот извоз на фармацевтски производи од своето портфолио во оваа азиска земја, информираат од...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Владимир Пецовски и Коста Котески купија нови акции во Реплек

Редакција
Од Реплек АД Скопје преку Македонската берза информираат дека акционерот со над 5%, Владимир Пецовски, се стекнал со 5 нови акции, со што сега поседува...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Со онлајн работилница со Илина Арсова започнува „РЕсет“ платформата за добросостојба на Реплек – приклучете се!

Редакција
Вечерва со почеток од 19:00 часот започнува онлајн работилницата на која нашата истакната уметница и планинарка Илина Арсова ќе ги сподели своите животни навики и...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Реплек со највисока дивиденда од сите компании кои котираат на Берзата

Редакција
Реплек АД Скопје ќе дели дивиденда од 3.000 денари бруто по акција и тоа е досега највисоката од сите компании кои котираат на Македонската берза,...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Реплек ќе дели дивиденда, како се движеше цената на акцијата на компанијата лани

Редакција
Реплек АД Скопје е во фокусот на инвеститорската јавност откако компанијата соопшти дека ќе дели дивиденда од 3.000 денари бруто по акција. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Реплек...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Реплек ќе дели дивиденда од 3.000 денари бруто по акција

Редакција
На престојното Собрание на акционери на Реплек АД Скопје, една од предлог одлуките е и делењето на дивиденда, информираат од компанијата преку Македонската берза Компанијата...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Реплек АД“ продолжува со амбициозниот развој – преземени ексклузивните права за маркетинг и дистрибуција на познатиот британски бренд HealthAid Limited UK за Адрија регионот

Редакција
„Реплек АД“ продолжува со својата деловна експанзија и раст, базирани на стратешката развојна политика и иновативните потези, информираат од таму. По минатогодишниот успех на сите...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Реплек стартува иновативна платформа за добросостојба „РЕсет“: работилници, настани и едукација за подобро здравје

Редакција
Симбиозата на добра физичка и ментална состојба е формула за здравје и добросостојба. Главен предизвик во модерниот начин на живот е како да се одржи...